Student Veleučilišta u Virovitici David Botić, modul Poduzetništvo, proveo je ljetni semestar ak.god. 2025./2026. na Erasmus+ studijskom boravku na partnerskoj instituciji B2 Ljubljana School of Business u Sloveniji.

Tijekom semestra student je pohađao nastavu, izvršavao studijske obveze i sudjelovao u različitim akademskim aktivnostima usmjerenima na suvremeno poslovanje u međunarodnom i dinamičnom okruženju. Ova mobilnost bila je usmjerena na razvoj poduzetničkih kompetencija, digitalnih vještina te razumijevanje inovativnih poslovnih modela i aktualnih trendova u poslovanju.

Kroz međunarodna predavanja, radionice i timski rad u multikulturalnom okruženju student je imao priliku surađivati s kolegama iz različitih europskih zemalja, razmjenjivati iskustva te sudjelovati u razvoju projektnih ideja i poslovnih rješenja. Poseban naglasak stavljen je na međunarodnu suradnju, komunikacijske vještine i primjenu teorijskih znanja u praktičnim poslovnim situacijama.

Sudjelovanjem na Erasmus+ studijskom boravku student je stekao nova stručna znanja, unaprijedio svoje interkulturalne kompetencije te stekao vrijedno iskustvo studiranja u međunarodnom akademskom okruženju. Nakon uspješno izvršenih obveza na partnerskoj instituciji, položeni kolegiji i ostvareni ECTS bodovi će mu biti priznati na Veleučilištu u Virovitici u skladu sa Sporazumom o učenju (Learning Agreement), odnosno odgovarajući kolegiji matične institucije u Virovitici će biti zamijenjeni za odslušane i položene kolegije na prihvatnoj instituciji u Ljubljani.

Erasmus+ studijski boravci studentima omogućuju stjecanje međunarodnog iskustva, razvoj stručnih i osobnih kompetencija te povećavaju njihovu konkurentnost na tržištu rada, zbog čega Veleučilište u Virovitici kontinuirano potiče studente na sudjelovanje u raznim oblicima programa međunarodne mobilnosti.

Više o samom programu mobilnosti te njegovoj provedbi na Veleučilištu nalazi se na https://vuv.hr/erasmus/.

Veleučilište u Virovitici