U četvrtak, 25. travnja 2024. godine Sandra Matošina Borbaš,  univ.spec.prof.psihologije, upraviteljica Obiteljskog centra, područna služba Virovitičko-podravska, a u organizaciji Centra za knjižničnu djelatnost Veleučilišta,  održala je predavanje studentima i nastavnicima na temu Smisleno učenje: izazov i prilika, a povodom obilježavanja ovogodišnje Noći knjige koja je  kao sad već tradicionalna manifestacija, 13. po redu,  predvodila događanja vezana uz izazove u društvu. U Noći knjige 2024. zanimalo nas na koje se načine nosimo s izazovnim vremenima. U kakvoj literaturi pronalazimo utjehu i motivaciju za promjene? Kakve nam odgovore na suvremene prijetnje nude književnost i znanost? Što nam savjetuju psiholozi? Kako se branimo od pseudočinjenica i lažnih vijesti? I konačno: kako možemo, zahvaljujući onom što čitamo u knjigama, mijenjati sebe, a onda i ishode koji su pred nama?
Na predavanju je na interaktivan način i kroz praktične primjere bilo govora o vrstama pamćenja kroz faze, odnosno kroz senzorno, kratkoročno i dugoročno pamćenje.
Najzanimljiviji dio su bili primjeri mnemotehnike, koje uvelike mogu olakšati proces pamćenja, a time i učenja, kao što su na primjer skraćivanje, kodiranje, rime i ritam.

Ovaj vrtuljak zahtijeva JavaScript

Veleučilište u Virovitici